Providing you the best range of plastic beverage bottle, edible oil bottle, pet juice bottle, floor cleaner bottle, dish wash bottles and phenyl pet bottle with effective & timely delivery.




₹ 3.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | PET |
| Bottle Color | Transparent |
| Capacity | 250 ml |
| Usage/Application | Juice |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |



₹ 4.80 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | PET |
| Bottle Color | Transparent |
| Capacity | 250 ml |
| Plastic Type | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Features | Durable, Built in Handle, Leak Proof, Recyclable |



₹ 4.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Shape | Round |
| Bottle Shape | Round |
| Capacity | 50 ML |
| Neck Size | 19 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Pattern | Plain |
| Material | PET |
| Freezer Safe | Yes |



₹ 7.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Material | PET |
| Bottle Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Features | Nozzle Shape Mouth |




₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Neck Size | 19 mm |
| Bottle Shape | Round |
| Color | Red |
| Pattern | Plain |
| Material | PET |
| Uses | Used in As Dish Wash Packaging |
| Thickness | 4mm |





₹ 6.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | PET |
| Bottle Shape | Round |
| Capacity | 1 litre |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Features | Reusable, Recyclable, Leak Proof, Durable |



₹ 5.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Bottle Material | HDPE |
| Capacity | 300 ml |
| Cap Type | Pump |
| Shape | Square |
| Operation Mode | Manual |
| Color | White |


₹ 1050 / LitreGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Litre |
| Lemongrass Species | Cymbopogon flexuosus |
| Citral Content | 75–80% |
| Lemongrass Grade | Standard Oil |
| Extraction Method | Cold Press |
| Purity | 80 % citral |
| Packaging Type | Bottle |
| Odour | Lemon |
| Usage/Application | Fragrance |
| Packaging size | 100 ml |


₹ 4.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw On Cap |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Neck Diameter | 20 mm |



₹ 2600 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Purity | 100% Pure |
| Oil Type | Lavender |
| Extraction Method | Steam Distillation |
| Packaging Type | Bottle |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Form | Liquid |
| Shelf Life | 12 Months |



₹ 4.50 / PieceGet Latest Price
| Bottle Use | Chemicals |
| Neck Size | 18 mm |
| Capacity | 50 ML |
| Color | White |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Neck Size | 19 mm |
| Shape | Cylindrical |
| Bottle Shape | Round |
| Plastic Type | PET |
| Color | Transparent |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Features | Reusable |
Get Latest Price
Rohit Shetty (Sales Manager)
Ptcgram Private Limited
203/204, Vajreshwari, Padmi Nagar, Phoolpada Road, Virar - East, Virar East, Vasai Virar - 401305, Palghar, Maharashtra, India











